Hakkımızda

kitap basım merkezi hakkımızda

Yayınevimiz 2015 yılında kurulmuş ve 2016 yılından itibaren ihtiyaç duyduğu tüm alt yapısını geliştirerek kitap basımı, tez basımı, ödev basımı, proje basımı, şiir basımı, roman basımı, hikaye basımı, dergi basımı ve editöryal düzenleme konularda hizmet vermektedir.

Yayınevimiz yazar ve müşteri memnuniyetini sağlayabilmek amacıyla ikili memnuniyete önem vermiştir. Güncellenen baskı teknolojisini ön planda tutarak yeni sistem baskı makineleriyle yüksek kalitede verim elde etmeyi başarmış her yeni projede müşteri memnuniyetini amaçlamıştır. Firmamız Türkiye’nin her yerinden gelen talebe karşılık verebilecek donanıma sahiptir. Baskı sürecinde grafik tasarım, dijital baskı gibi konularda güvenilir olmak önemlidir. Biz verdiğimiz güven neticesinde bugünlere kadar geldik ve kaliteli geri dönüşlerle sektör içerisinde bir numaraya ilerledik.

Firmamız tez basımının yanı sıra yazım işlemini de kendi bünyesinde sağlayarak üretimi kendi bünyemizde gerçekleştirip akademisyenlerimize daha düşük maliyetlerle çalışma olanağı sağlar.

Makine parkurumuz işlerin hız kesmeden ve belli bir düzen çerçevesinde tamamlanması için profesyonel bir şekilde dizayn edilmiştir. Teslim aldığımız tez, ödev ya da proje öncelikli olarak hocalarımız tarafından gözden geçirilir gerekli düzenleme yapıldıktan sonra baskıya hazır hale getirilir.

HIZLI, KALİTELİ VE YARATICI

Baskı departmanımız tarafından akademisyenlerimizle birebir görüşme gerçekleştirilerek ilerleye surecin her anı değerlendirilerek çalışma yapılır. Üniversite ya da kurumun bağlı olduğu sektör çerçevesinde baskı yüzü oluşturulur. Tüm çalışmalarımızda önce kalite prensibimizdir.

 

ISBN & Bandrol

 

kitapbasimmerkezi.com müşterileri olan yazarlara ait basılacak kitapların ISBN &Bandrol müracaatlarını yapmakta, ISBN alımında işleyen süreci yazar adına takip etmektedir.

Amaç, kitap numaralarının uluslararası bir yöntemle düzenlenerek standardize edilip, Uluslararası Standart Kitap Numarası (ISBN) verilerek belirli bir yayımcının yayınladığı bir materyalin kimliğini tanımlamaktır.

 

bandrolisbn

 

ISBN Nedir?

ISBN (International Standard Book Number), hızla değişen ve gelişen dünyamızda artan bilgi üretimini izleyebilmek ve geniş çapta kullanıma sunmak için 1972 yılında Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından hazırlanan ve üye ülkelerin onayı ile yürürlüğe giren bir kitap numaralama sistemidir.

ISBN sistemi, yayınlanan her materyale bir tanımlama numarası verir. Bu numara dört grup ve on haneden oluşur. Birinci grup yayının yapıldığı ülkeyi, ikinci grup yayımcıyı, üçüncü grup materyale ait sıra numarasını belirler. Dördüncü grup da ISBN? nin doğruluğunun denetimini sağlayan tek haneli bir rakamdır.

Örneğin; ISBN 1995 Türkiye Yayımcı Katalogunun numarası ISBN 975-17-1627-6 dır. Bu numarada 975 Türkiye’yi, 17 Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı, 1627 Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ISBN alan yayınını (1995 Türkiye Yayımcı Katalogu), 6 ise denetim numarasını göstermektedir.